Chaber Apartamenty, Swornegacie
Piesze wędrówki - Poznawaj Bory Tucholskie krok po kroku
  1. Strona główna
  2. Atrakcje
  3. Piesze wędrówki - poznawaj Bory Tucholskie krok po kroku

Piesze wędrówki - poznawaj Bory Tucholskie krok po kroku

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Piesze wędrówki - Poznawaj Bory Tucholskie krok po kroku

Park Narodowy Bory Tucholskie to istny raj dla miłośników pieszych wędrówek. Zachwycające widoki, malownicze krajobrazy, liczne ciekawostki przyrodnicze i geograficzne, a także wciąż żywa kaszubska tradycja sprawiają, że każdy znajdzie tu trasę idealną dla siebie. To miejsce, gdzie natura łączy się z kulturą, oferując niezapomniane wrażenia na każdym kroku.

Zróżnicowane pod względem trudności, długości i charakteru piesze szlaki turystyczne stanowią jedną z głównych atrakcji okolicy, przyciągając co roku coraz większą liczbę miłośników pieszych wędrówek. Dzięki bogatej ofercie tras każdy, niezależnie od kondycji czy doświadczenia, znajdzie tu coś dla siebie.

Najciekawsze szlaki piesze w okolicy:

  • Niebieska ścieżka dydaktyczna „Piła Młyn” (długość trasy – 5,7 km, czas potrzebny na pokonanie – 2,5 h) prowadzi przez najciekawsze obszary Parku Narodowego Bory Tucholskie, począwszy od miejscowości Bachorze, kończąc w punkcie widokowym na Jezioro Charzykowskie. Szlak ma wyjątkowe walory dydaktyczne – prowadzi przez najatrakcyjniejsze tereny Parku Narodowego Bory Tucholskie. Na zwiedzających czeka 13 przystanków, na których mogą bliżej przyjrzeć się wyjątkowym okazom tutejszej fauny i flory, a także odwiedzić ciekawe miejsca, poznać typy jezior i zobaczyć pomniki przyrody.

Aby dowiedzieć się więcej o niebieskiej ścieżce dydaktycznej "PIła Młyn", kliknij tutaj

 

  • Czarny szlak „Łącznikowy” (długość trasy – ok. 5 km) prowadzi z miejscowości Drzewicz do miejsca przecięcia z zielonym szlakiem „Strugi Siedmiu Jezior”. Najatrakcyjniejsze punkty tej trasy to aleja brzóz, jezioro lobeliowe Nierybno oraz „pętla Lipnickiego” – miejsce, w którym niegdyś wydobywano tutejsze bogactwo naturalne – torf.

Aby dowiedzieć się więcej o czarnym szlaku "Łącznikowym", kliknij tutaj.

 

  • Szlak Kaszubski im. Juliana Rydzkowskiego (czerwony) ma długość ok. 56 km i prowadzi z Chojnic, przez Jarcewo, Stary Młyn, Funkę, Bachorze, Piłę Młyn, Męcikał, Czarniż, Kosobudy, Dąbrowę do Wiela. Wspaniała trasa pozwala na poznanie tej części Kaszub zarówno od strony historycznej, kulturowej, jak i geograficzno-przyrodniczej.

Aby dowiedzieć się więcej o szlaku Kaszubskim im. Juliana Rydzykowskiego, kliknij tutaj.

 

  • Niebieski „Szlak Brdy” o długości 162 km prowadzi z Bydgoszczy do Konarzyn. Ten najdłuższy szlak pieszy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, choć nie należy do najłatwiejszych, jest jedną z najważniejszych tras turystycznych, docenianą zarówno przez amatorów pieszych wędrówek, jak i rowerzystów, gdyż doskonale prezentuje przyrodnicze, historyczne i kulturowe walory tych terenów.

Aby dowiedzieć się więcej o niebieskim "Szlaku Brdy", kliknij tutaj.  

 

  • Zielony szlak „Strugi Siedmiu Jezior” z Charzyków do Chojnic ma długość 48 km i wiedzie przez Zaborski Park Krajobrazowy oraz wokół leśnych jezior Parku Narodowego Bory Tucholskie. Do najważniejszych atrakcji należą: Struga Siedmiu Jezior – unikatowe zjawisko hydrologiczne, punkt widokowy nad brzegiem Jeziora Charzykowskiego, a także lobeliowe jeziora Małe i Wielkie Gacno.

Aby dowiedzieć się więcej o zielonym szlaku "Strugi Siedmiu Jezior", kliknij tutaj. 

 

  • Żółty szlak „Łącznikowy” prowadzący od Jeziora Dybrzk do Jeziora Jeleń ma długość zaledwie 1,5 km i łączy szlaki piesze: niebieski z czerwonym i zielonym.

Aby dowiedzieć się więcej o żółtym szlaku "Łącznikowym", kliknij tutaj

 

Międzymostowa 5
89-608, Swornegacie PL

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocyjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij